اصول کار دیتالاگر دما و رطوبت سردخانه

دیتالاگر دما و رطوبت سردخانه

در نوشته های قبلی در مورد اهمیت استفاده از دیتالاگر دما و رطوبت در انبار میوه و سبزیجات صحبت کردیم. در این نوشته شما را با اصول کار یک دیتالاگر دما و رطوبت سرخانه یا همان ترموگراف سردخانه آشنا خواهیم کرد.

استفاده از ترموگراف یک راه حل مطمئن برای حفظ کیفیت میوه ها در سردخانه است. اما مهم است که با اصول کار دیتالاگر دما و رطوبت سردخانه آشنا باشید تا بتوانید به درستی از این محصول استفاده کنید .

فرایند اندازه گیری و ثبت دما و رطوبت در مدل های مختلف دیتالاگر دما و رطوبت متفاوت است. اما همگی اصول مشترکی دارند :

  • اندازه گیری دما و رطوبت ، بازه ی قابل اندازه گیری : اندازه گیری دما و رطوبت غالبا توسط یک یا دو سنسور انجام میشود.معمولا دمای قابل اندازه گیری در دیتالاگرهای دما و رطوبت از ۲۰- الی ۸۰+ درجه سانتیگراد است. بعضی از سنسورها قابلیت اندازه گیری دما در بازه ی گسترده تری دارند (به عنوان مثال ۱۰۰- الی ۵۰۰+ درجه سانتیگراد). مانند سنسورهای RTD که در مقاله سنسور RTD چیست ؟ به طور کامل در مورد این نوع سنسور ها صحبت کرده ایم.

ارائه بهترین راهکار برای مانیتورینگ دما

در سنکو به‌روزترین مدل‌های ترموگراف و دیتالاگر دما را به شما ارائه می‌کنیم.

  • ثبت مقادیر دما و رطوبت : برخی از سنسور ها دارای حافظه داخلی نیز هستند که اطلاعات را بر اساس تاریخ و ساعت در آن ذخیره میکنند. دیتالاگر دما و رطوبت SENCO147 از همین نوع ترموگراف است که مقادیر دما و رطوبت را به صوت فایل اکسل بر اساس تاریخ شمسی و ساعت ذخیره سازی میکند. این دیتالاگر دما و رطوبت حافظه دار قابلیت ثبت ۲.۵ میلیون داده در حافظه SD Card را دارد.
  • ارسال آنلاین اطلاعات : اگر در محیط انبار یا سردخانه حضور نداشته باشید و بخواهید از وضعیت دما و رطوبت اطلاع پیدا کنید ، استفاده از دیتالاگر دما آنلاین یک گزینه عالی است. این نوع دیتالاگر ها ،با اتصال به یک مودم و از طریق اینترنت، اطلاعات را به یک سامانه پایش ارسال میکنند. به این ترتیب میتوانید از راه دور به مقادیر دما و رطوبت سردخانه خود دسترسی داشته باشید. دیتالاگر دما آنلاین SENCO148 یکی از همین نوع دیتالاگر ها است. ساماه پایش این دیتالاگر دما، امکان گزارش گیری دوره ای از مقادیر دما و رطوبت ثبت شده از یک ساعت تا یک سال اخیر را فراهم میکند.
  • ارسال آلارم پیامک و تماس ، اطلاع رسانی لحظه ای :  گاهی اوقات مشکلاتی در سیستم خنک سازی سردخانه ایجاد میشود که اگر به سرعت رفع نشود ، موجب بروز خسارات زیادی خواهد شد. استفاده از دیتالاگر دما و رطوبت سیم کارت دار به شما کمک میکند در لحظه از وقوع تغییرات ناگهانی دما و رطوبت باخبر شوید. این کار از طریق ارسال پیامک و تماس هشدار توسط دیتالاگر برای شما انجام میشود. دیتالاگر دما و رطوبت سیم کارتی مدل SENCO149 دارای یک سیم کارت داخلی است که علاوه بر ارسال آنلاین اطلاعات به سامانه پایش ، میتواند به دو شماره تماس به صورت همزمان آلارم پیامک و تماس ارسال کند.

در این نوشته اصول کار یک دیتالاگر دما و رطوبت سردخانه را با هم مرور کردیم . اینکه از چه نوع دیتالاگر دما استفاده کنید بستگی به نوع سردخانه ، میزان حساسیت مواد انبار شده ،وسعت سردخانه و … دارد.

اگر قصد خرید دیتالاگر دما و رطوبت برای سردخانه یا انبار دارید ، میتوانید در صفحه فروشگاه  سنکو ایران با انواع ترموگراف آشنا شوید و یا از راه های زیر با ما در تماس باشید.

تلفن : ۲۸۴۲۸۳۴۲-۰۲۱

موبایل : ۲۶ ۴۸ ۲۸۸ ۰۹۹۱

پست قبلی

استخدام کارشناس فروش دفتر قزوین سنکو

پست بعدی

کاربرد دیتالاگر دما و رطوبت در حمل و نگهداری مرغ خام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید