اهمیت استفاده از دیتالاگر دما و رطوبت در انبار میوه

نظارت بر دما در انبار میوه

دیتالاگر دما و رطوبت در انبار میوه

در این نوشته ، شما را با انواع انبار مواد غذایی و آشامیدنی از نظر کاربری آشنا میکنیم. همچنین دیتالاگر دما و رطوبت مناسب برای هر یک از انواع انبار مواد غذایی را معرفی خواهیم کرد.

اطلاعات آماری و تجربیات نشان میدهند که درصد بالایی از میوه جات هنگام نگهداری از بین رفته و باید ظرف زمان نسبتاً کوتاهی پس از برداشت مصرف شوند. این مسأله به علت ویژگیهای فیزیولوژیک محصول و هم به علت عدم وجود روش های مناسب و نوین انبارداری بوجود می آید.

انبـارهای سـاده:

انبار ساده، معمولی یا خشک محلی است که در آن از محصول بدون استفاده از تجهیزات سرما زا نگهداری میکنند. از این روش هنوز در بیشتر نقاط دنیا بخصوص مناطق با آب و هوای معتدل استفاده میشود.

سالیان قبل جهت نگهداری میوه جات بخصوص سیب در این انبارها پس از پیچیدن میوه در کاغذ و سپس روزنامه و در نهایت پیچیدن در کیسه های پلی اتیلنی سوراخ دار جهت خروج گاز مورد استفاده قرار میگرفت. میوه ها در انبارهای ساده در دمای ۱۲-۷ درجه سانتیگراد همراه با تهویه مطبوع نگهداری میشود.

با توجه به مدت زمان طولانی نگهداری از میوه ها در این نوع انبار ها و نبود تجهیزات سرما زا، تغییرات ناگهانی دما و رطوبت میتواند به راحتی موجب فاسد شدن محصولات انبار شود . استفاده از دیتالاگر دما و رطوبت ، یک امر ضروری برای نظارت بر دما و جلوگیری از بروز تلفات میباشد. دیتالاگر دما و رطوبت SENCO 149 ، دما و رطوبت را به صورت شبانه روزی اندازه گیری کرده و در صورت خروج دما از محدوده مجاز، با ارسال پیامک و تماس شما را از وقوع مشکل با خبر میکند. این دیتالاگر پیامک دار همچنین اطالاعات را ذخیره سازی میکند تا در زمان نیاز بتوانید دما و رطوبت چند روز یا چند هفته اخیر را مشاهده کنید.

دیتالاگر دما و رطوبت سیم کارتی

دیتالاگر دما و رطوبت سیم کارتی

 

انبـارهای سـرد معمـولی :

دما در این نوع انبارها توسط تجهیزات سرد کننده تنظیم میشود. بر اساس حجم و مدت زمان نگهداری مواد غذایی، در دو نوع  سیستم تمام اتوماتیک و  مرکزی و یا نیمه اتوماتیک و مجزا طراحی میشود . مدت زمان نهگدای میوه در این نوع انبار ها ، از ۲ تا ۷ هفته امکان پذیر است. ترموگراف آنلاین SENCO 148 ، یک دیتالاگر دما و رطوبت آنلاین ایده آل برای این نوع انبار ها است.

خرید ترموگراف آنلاین

ترموگراف آنلاین مدل SENCO 148

 

انبارهای با اتمسفر کنترل شده :

پس از برداشت میوه جات و هنگام نگهداری از آنها ، می توان با کنترل میزان دی اکسید کربن و اکسیژن مدت نگهداری را بالا برد. با افزایش میزان درصد دی اکسید کربن و کاهش مقدار اکسیژن انبار، شدت تنفس میوه کاهش پیدا میکند و طول عمر نگهداری آن بیشتر میشود.

این نوع از انبارها دارای معایبی هستند، چند مورد از آنها را اینجا ذکر میکنیم :

  • تأثیر نامطلوب برخی از ترکیبات گازی بر روی میوه
  • کاهش اکسیژن باعث فعالیت قارچ ها و باکتریه ای مضر میشود
  • هزینه بالا نسبت به سردخانه معمولی تا حدود ۲ برابر

در این نوع از انبار های نگهداری ، استفاده از دیتالاگر دما و رطوبت آنلاین میتواند کمک شایانی به امر نظارت بر دما از راه دور نماید.

شرکت سنکو ، با تجربه ی چندین ساله در زمینه تولید و تامین انواع ترموگراف و دیتالاگر دما و رطوبت ، آماده خدمت رسانی و ارائه مشاره حهت خرید دیتالاگر دما و رطوبت به مشتریان میباشد. برای خرید دیتالاگر دما و رطوبت و دریافت مشاوره در پیام رسان های ایتا و واتساپ، با ما در تماس باشید.

تلفن : ۲۸۴۲۸۳۴۲-۰۲۱

موبایل : ۲۶ ۴۸ ۲۸۸ ۰۹۹۱

پست قبلی

حضور شرکت سنکو ایران در نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران مد ۲۰۲۳

پست بعدی

کاربرد دیتالاگر دما و رطوبت در صادرات صیفی جات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید