دیتالاگر خون

در این نوشته شما را با دیتالاگر خون یا همان ترموگراف خون و اهمیت آن آشنا خواهیم کرد. همانطور که میدانید خون فرآورده بسیار حساس و حیاتی برای نجات جان انسان هاست، در نتیجه نقش حمل و نقل خون بسیار حائز اهمیت است. حمل و نقل خون بایستی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود تا منجر به اتفاقات ناگوار نشود. اما نکته بسیار مهم در زمان حمل و نقل این فرآورده مهم، دمای مکانی است که خون در طول مسیر در آن جا قرار دارد. اما مسئولینی که وظیفه انتقال و حمل و نقل خون را بر عهده دارند، چطور باید از دمای این محیط ها مطلع شوند. در ادامه از سری مقالات سنکو ایران به این موضوع خواهیم پرداخت.

نکات مهم برای حمل و نقل خون

همانطور که ذکر شد فرآورده های خونی محموله های بسیار مهمی هستند که برای اطمینان از عدم خرابی و همچنین رسیدن خون در کمترین زمان ممکن به بیمارستان باید از دمای محیط تثبیت شده ای برخوردار باشد.

سوال اینجاست آیا وسیله ای برای ثبت دما و انتقال داده به مسئولین در هنگام جابه جایی خون وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله برای این مورد وسیله ای به نام دیتالاگر خون (Blood data logger) وجود دارد که به شکل بسیار دقیق و با جزییات دما محیط را اندازه گیری کرده و ثبت می کند.

ارائه بهترین راهکار برای مانیتورینگ دما

در سنکو به‌روزترین مدل‌های ترموگراف و دیتالاگر دما را به شما ارائه می‌کنیم.

دیتالاگر خون چیست؟

در ابتدا لازم است ذکر کنیم دیتالاگر یا داده بردار (data logger) ابزاری است که تغییرات شرایط را با گذشت زمان کنترل و ثبت میکند. این دستگاه ها میتوانند به صورت واحد های مستقل کار کنند و دارای چندین کانال باشند.

اکثر این واحد های مستقل با باتری کار میکنند که به آنها این امکان را میدهد قابل حمل (portable) باشند و مدت زمان طولانی در حال حمل و نقل کار کنند. با توجه به ماهیت فرآورده های خونی دیتالاگر یا ترموگراف حمل خون یک ابزار کاربردی و مهم در حمل فرآورده های خونی به شمار می آید.

ویژگی های دیتالاگر بانک خون

ویژگی دیتالاگر خون شامل موارد زیر است:

  • دارای پرینتر داخلی است که دمای ثبت شده را به صورت یک گزارش پرینت شده به شما میدهد.
  • این ترموگراف، دارای یک سنسور خارجی با دقت فوق العاده بالاست که دمای کول باکس را به طور دقیق اندازه گیری میکند.
  • دیتالاگر خون دارای سیستم پیامک، تماس و هشدار است.
  • دیتالاگر خون قابلیت تنظیم محدوده دمای مجاز و آلارم  را دارد.
  • این دستگاه دارای باتری داخلی است که تا ۵ ساعت، ترموگراف را روشن نگه می دارد.

چگونه دیتالاگر خون مناسب و با کیفیت خریداری کنیم؟

در هنگام خرید دیتالاگر خون به این موارد دقت نمایید. دیتالاگر خون (Blood data logger) باید دارای حافظه داخلی برای ثبت دما، سیستم پیامک، تماس و هشدار باشد، همچنین باید امکان تنظیم محدوده دما مجاز را برای شما فراهم کند و از همه مهم تر،باید مورد تایید سازمان انتقال خون ایران باشد.

برخی از مدل های ترموگراف حمل خون ، دارای یک پرینتر داخلی نیز هستند و شما میتوانید پس از انتخاب تاریخ و زمان مدنظر خود، دمای ثبت شده مربوط به آن بازه را به صورت چاپ شده از دیتالاگر دریافت کنید.

شرکت سنکو ایران به شکل کاملا حرفه ای و کاربردی برای هر کسب و کاری بنا به محیط کاری و به شکل تخصصی دیتالاگر دما و رطوبت تولید می کند. کافی است برای خرید دیتالاگر دما با مشاورین فروش سنکو در ارتباط باشید .

شماره تماس: ۰۲۱۹۱۰۳۰۵۱۶۰۹۰۳۲۵۶۸۰۳۷

پست قبلی

دیتالاگر داروخانه

پست بعدی

نظارت بر دمای واکسن به کمک دیتالاگر دما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید