ترموگراف مواد غذایی

کنترل دمای مواد غذایی برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی بسیار مهم است. باید اطمینان حاصل کنید که غذا همیشه پخته، خنک، سرد یا دوباره گرم می شود تا خطر سطوح مضر باکتری در غذایی که می فروشید به حداقل برسد. برای این کار میتوانید از یک ترموگراف مواد غذایی یا همان دیتالاگر دما مناسب کمک بگیرید. فرآورده های گوشتی معمولاً به عنوان محصولات پرخطر در نظر گرفته می شوند. اما محصولات خشک شده مانند برنج و حبوبات و سبزیجات و سالاد نیز احتمالاً حاوی باکتری هایی هستند، که اگر غذا تحت کنترل ضعیف دما قرار گیرد، ممکن است رشد کنند.

مواد غذایی فاسد شدنی را باید همیشه دور از منطقه خطر ۸ تا ۶۳ درجه سانتیگراد نگهداری کرد، تا از رشد باکتری های مضر جلوگیری شود. در این سری از مقالات سنکو ایران قصد داریم توصیه های ایمنی مواد غذایی و نقش ترموگراف مواد غذایی در بخش دما را بررسی کنیم و راه حل های متداولی مانند استفاده از انواع دیتالاگر دما و رطوبت را معرفی کنیم.

دمای مواد غذایی

یکی از راه‌های بررسی اینکه آیا غذا در دمای مناسبی پخته شده است، استفاده از دیتالاگر دما یا همان ترموگراف دارای پراب است. اما باید مراقب باشید که ترموگراف غذای مورد بررسی را آلوده نکند. می‌توانید این کار را با تمیز کردن و ضدعفونی کردن پراب دیتالاگر قبل از استفاده انجام دهید. . همچنین توصیه می شود چک هایی را که انجام می دهید ثبت کنید. بررسی و ثبت حداقل دو یا سه دمای غذای پرخطر در روز مناسب است.

پخت و پز و گرم کردن

در غذاهای خام، مانند گوشت، میوه و سبزیجات، سطوح بالایی از باکتری ممکن است به دلیل آلودگی به خاک یا به دلیل فرآیند آماده سازی وجود داشته باشد. این نکته مهم است که غذا به طور کامل در دمای حداقل ۷۵ درجه سانتیگراد به مدت حداقل دو دقیقه پخته شود تا باکتری ها از بین بروند و ایمنی مواد غذایی افزایش پیدا کند.

سرد کردن

سرد کردن غذا باکتری ها را از بین نمی برد، اما از رشد آنها به سطوح مضر جلوگیری می کند. به همین دلیل، این یک الزام قانونی است که غذاهای فاسد شدنی باید در یخچال در دمای ۸ درجه سانتیگراد یا کمتر نگهداری شوند.

غذای منجمد به طور ایده آل باید در دمای ۱۸- یا کمتر از آن نگهداری شود. پس باید دمای یخچال و فریزر را حداقل یک بار در روز بررسی و ثبت کنید. اگر یخچال نمی تواند مواد غذایی را زیر ۸ درجه سانتیگراد نگه دارد، باید آن را سرویس یا تعویض کنید. برای اطمینان از دمای یخچال، میتوان از یک ترموگراف مواد غذایی استفاده کرد.

ارائه بهترین راهکار برای مانیتورینگ دما

در سنکو به‌روزترین مدل‌های ترموگراف و دیتالاگر دما را به شما ارائه می‌کنیم.

خنک کننده

این روش برای افزایش ایمنی مواد غذایی می گوید که غذاها باید در سریع ترین زمان ممکن خنک شوند. روش‌هایی مانند کاهش حجم غذا، پخش کردن غذا در سینی باز یا استفاده از یخ می‌تواند به خنک شدن سریع غذا قبل از نگهداری آن در یخچال کمک کند. باید سعی کنید طی مدت زمان ۹۰ دقیقه غذا را تا دمای زیر ۸ درجه سانتی‌گراد خنک کنید.

گرم نگهداشتن

اگر قرار است غذا گرم نگه داشته شود، باید حداقل در دمای ۷۵ درجه سانتیگراد به مدت دو دقیقه پخته شود. و سپس در دمای ۶۳ درجه سانتیگراد یا بالاتر نگهداری شود. این یک الزام قانونی است پس باید بررسی کنید آیا غذاهایی که گرم نگه داشته می‌شوند در دمای ۶۳ درجه سانتیگراد یا بالاتر از آن به طور منظم چک می شوند یا خیر. برای بررسی و ثبت دما، میتوان از ترموگراف مواد غذایی استفاده کرد.

در نتیجه

با توجه به مطالعه مطلب فوق دریافتیم که برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی، دما یک فاکتور بسیار مهم است. حال اگر شما صاحب یک انبار مواد غذایی و یا یخچال های بزرگ برای نگه داری گوشت، مرغ و… هستید، بایستی از دیتالاگرهای دما یا همان ترموگراف برای کنترل دمای محیط های این چنینی استفاده نمایید تا از فاسد شدن و یا عدم ایمنی مواد غذایی جلوگیری کنید. شرکت سنکو ایران پیشرو در تولید و عرضه انواع ترموگراف یخچال مواد غذایی است .

اگر قصد خرید ترموگراف مواد غذایی را دارید، کافی است با مشاورین فروش سنکو در ارتباط باشید.

شماره تماس: ۰۲۱۹۱۰۳۰۵۱۶۰۹۰۳۲۵۶۸۰۳۷

پست قبلی

سنسور دمای PT100 چیست؟

پست بعدی

نظارت بر دما و رطوبت نسبی در صنایع دارویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید